MČR žactva v terénní lukostřelbě

V sobotu 22. 9. jsme technicky zabezpečovali 13. MČR žactva v terénní lukostřelbě a jako domácímu klubu se nám střelecky velmi dařilo.
Kvalifikace rozhodla o 3 medailích pro náš klub v soutěži družstev. Starší žáci ve složení – Vašek Honzík, Domča Kalvas, Petr Noháč a Kristýnka Kališová získali bronz. Také bronzovou medailí je napodobili mladší žáci „B“ – Jirka März, Petr Parlásek, Vítek Loukota a Anet Winkelhöferová. O největší úspěch se pak postarali mladší žáci „A“ ve složení – Péťa Holický, Honza Vlachovský, David Ebrl a Patrik Dimov, kteří získali zlatou medaili s novým klubovým rekordem.

Ještě nevídanější věci se děly během eliminací jednotlivců. Ve čtvrtfinále se celé družstvo mladších žáků „A“ probojovalo mezi nejlepší 4 střelce, takže byla jistota, že všechny medaile poputují do našeho klubu. V eliminacích obsadil 4. místo Patrik Dimov a bronz získal David Ebrl. O zlaté medaili se rozhodovalo až v rozstřelu po famózním souboji mezi Honzou Vlachovským a Péťou Holickým. Péťa byl o 3 centimetry dále od středu, takže se musel spokojit se sříbrnou medailí. Pro diváky to byl opravdu strhující souboj.

Jako největší bojovnice se v eliminačních soubojích ukázala Kristýnka Kališová, která v semifinále na rozstřel zdolala Barboru Kramperovou a ve finále pak přestřílela Moniku Březinovou. Získala zlatou medaili, čímž obhájila loňské prvenství.

O další hezké výsledky se postarali Anet Winkelhöferová, která byla mezi mladšími žákyněmi 4., a Vašek Honzík, který skončil mezi 18 staršími žáky na 7. místě.

V součtu jsme získali 7 medailí, z toho 3 zlaté. Celkem se rozdalo 6 Mistrovských titulů a z toho polovinu vybojovali naši střelci. Mohu tedy s klidem prohlásit, že se naše práce daří a že všichni naši střelci stříleli výborně, děkuji vám za tak skvělou reprezentaci našeho klubu.

Poslední poděkování patří všem lidem, kteří s námi strávili sobotu organizací tohoto závodu. Myslím, že se vše povedlo a že jsme závod zvládli na výbornou. Děkuji za pomoc, v budoucnu si to nejspíše ještě zopakujeme.