3. Akademické MČR v halové lukostřelbě

V sobotu 1. 3. proběhlo 3. Akademické MČR v halové lukostřelbě, které technicky zabezpečoval náš klub. Závodu se z našeho klubu zúčastnilo 5 střelců, kteří reprezentovali univerzity, na kterých studují. Dokázali vybojovat 4 medaile a jeden titul mistra republiky.

Výsledky z kvalifikace:
  • Kalvas Tadeáš (ZČU) – 560 bodů (2. místo) – osobní rekord
  • Šustr Milan (ČVUT) – 537 bodů (4. Místo)
  • Vožech Honza (ČVUT) – 527 bodů (5. Místo)
  • Havel Dan (VUT) – 463 bodů (13. Místo)
  • Nádeníková Terka (ČVUT) – 490 bodů (5. Místo)

V eliminacích se dařilo ještě lépe:

Tadeáš v eliminacích předvedl podobné výkony jako v kvalifikaci a poměry 6:0, 6:0 a 6:2 se hladce probil až do finále. Tam se střetl s Miroslavem Hudcem z ČVUT. Souboj skončil poměrem 6:4, o výsledku rozhodla poslední sada, ve které byl Míra lepší. Tadeáš však byl velmi spokojen i se stříbrnou medailí.

Ve čtvrtfinále na sebe bohužel narazili Honza Vožech a Milan Šustr. Souboj byl šťastnější pro Honzu poměrem 6:4, což znamenalo konečnou pátou pozici pro Milana. Honza pak v soubojích o medaile podlehl oběma soupeřům, přesto je jeho umístění na 4. místě vynikající.

Tereza Nádeníková měla mezi ženami tvrdou konkurenci. Čtvrtfinále zvládla bez problému. V semifinále bohužel podlehla pozdější vítězce Jindřišce Vaněčkové 2:6. Ovšem v bronzovém finále předvedla skvělé nástřely kolem 27 bodů a pro ČVUT tak získala bronzovou medaili.

Mezi smíšenými družstvy jsme pak byli svědky finále mezi ZČU (Tadeáš Kalvas a Petr Polanský) a ČVUT B (Miroslav Hudec a Milan Šustr). Obě družstva předváděla skvělé výsledky, lepší nástřel předvedla ZČU. Bodový poměr 148 x 140 znamenal obhajobu titulu ze soutěže družstev pro domácí univerzitu. Střelci z našeho klubu se tak polovinou podíleli na zisku obou těchto medailí.

Gratuluji všem medailistům i ostatním střelcům z našeho klubu, protože předvedli kvalitní sportovní výkony a byla to báječná podívaná.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří nám pomohli s technickým zabezpečením tohoto MČR, se skládáním terčovnic, stěhováním i se samotnou organizací na místě. Vše proběhlo hladce a bez problémů a máte na tom podíl jen a jen vy.