24. MČR dospělých v halové lukostřelbě – znova titul!

29. a 30. 3. proběhlo v Brně 24. MČR dospělých v halové lukostřelbě. Náš klub reprezentovalo 7 střelců a družstvo mužů pro náš klub po 3 letech opět získalo titul mistrů republiky.

Výsledky z kvalifikace:
  • Kalvas Tadeáš (muž) – 558 bodů (6. místo)
  • Vožech Honza (muž) – 550 bodů (8. místo)
  • Šustr Milan (muž) – 526 bodů (34. místo)
  • Havel Dan (muž) – 451 bodů (56. místo)
  • Cimická Jana (juniorka-žena) – 501 bodů (20. místo)
  • Bárová Verča (žena) – 478 bodů (22. místo)
  • Nádeníková Terka (žena) – 448 bodů (28. místo)
  • Muži (Kalvas Tadeáš, Vožech Honza, Šustr Milan, Havel Dan) – 1634 bodů (3. místo)
  • Ženy (Cimická Jana, Bárová Verča, Nádeníková Terka) – 1427 bodů (6. místo)

Mezi muži byla jako každý rok velká konkurence, ale Tadeáš a Honza si vytvořili velmi nadějné pozice pro nedělní eliminační souboje šestým a osmým místem. Velmi dobře zastřílel kvalifikaci i Robert Reichl st., kterého jsme půjčili Arcusu kvůli družstvu seniorů, nástřelem 532 bodů si zajistil 2. pozici.

V nedělních dopoledních eliminacích porazil Honza Vožech Františka Hajduka z Prostějova 6:4 a poté nestačil poměrem 3:7 na Martina Vaňka ze Startu Praha. Obhájce titulu Tadeáš Kalvas zahájil eliminační souboje výhrou 7:3 nad Jakubem Hendrychem ze Startu Brno, poté porazil i Vojtěcha Novotného ze Startu Praha 6:2, ovšem jeho pouť ukončil ve čtvrtfinále skvěle střílející Pavel Jurák ze Sokolu Praha Vršovice poměrem 2:6. Tadeáš bohužel neobhájil, přesto střílel skvěle a myslím si, že je sám se svým výkonem spokojený. Robert měl mezi seniory také velmi těžkou pozici, svůj souboj proti Jaroslavu Malošíkovi z Přerova prohrál až v rozstřelu 7:9, což znamenalo celkovou 9. pozici.

V odpoledním programu nastoupila do soubojů družstva mužů a seniorů.

Senioři z LK Arcus Plzeň (za které střílel i náš Robert) sice vyhráli kvalifikaci, ovšem eliminační souboje je rychle přesvědčili o vyrovnanosti startovního pole. Semifinále proti Kostelci na Hané proběhlo velmi dramaticky, o postupu poměrem 199:196 rozhodla až poslední sada. Souboj o zlato proti Královskému lukostřeleckému klubu byl ještě vyrovnanější. Po poslední sadě bylo shodné skóre 203:203 a musel rozhodnout rozstřel. Zde střelci z Arcusu nezaváhali a poměrem 29:23 suverénně zvítězili a získali titul mistrů republiky, takže Robert si domů medaili odvezl, i když ji nezískal pro náš klub.

Do nejprestižnější a nejvyrovnanější soutěže družstev mužů reflexního luku nastoupilo naše družstvo ze 3. místa, ovšem startovní pole bylo tak vyrovnané, že na medaile mohlo pomýšlet určitě 10 družstev. První souboj proti Prostějovu pro nás skončil úspěšně poměrem 223:213. Semifinále proti skvěle střílejícímu Sokolu Praha Vršovice bylo ještě před poslední sadou vyrovnané. Naši střelci však poslední sadu zvládli svým standardním výkonem 55 bodů, Vršovice byly o 5 bodů horší a tak mohla opadnout nervozita a strach z obávané 4. příčky. Finále o nejcennější titul proti Startu Praha bylo třešničkou na dortu. Naši kluci začali sadou 59 ze 60 bodů, což znamenalo drtivý náskok 8 bodů hned po první sadě. V tu chvíli byl souboj v podstatě rozhodnut a my už si jen užívali skvělé představení. V dalších sadách jsme náskok ještě zvýšili a poměrem 224:213 kluci po 3 letech znovu získali titul mistrů republiky v halové lukostřelbě.

Startovní pole je velmi vyrovnané a obzvláště mezi jednotlivci je k vítězství potřeba i trocha štěstí. Tadeáš i Honza stříleli v eliminacích skvěle a já bych je za to chtěl pochválit. Největší radost byla sledovat finálové souboje v eliminacích družstev. Kluci stříleli famózně a asi největší chvála patří Milanovi, který v nejtěžším souboji proti Vršovicím nastřílel 79 z 80 možných.

Děkuji, pánové, za vzornou reprezentaci našeho klubu.