24. MČR dorostu v halové lukostřelbě

22. a 23. 3. proběhlo v Ostravě 24. MČR dorostu v halové lukostřelbě. Náš klub reprezentovalo 7 střelců a ženská část našeho družstva dokázala vybojovat dvě stříbrné medaile.

Výsledky z kvalifikace:
  • Cimická Jana (juniorka) – 513 bodů (2. místo)
  • Jonáková Verunka (juniorka) – 427 bodů (6. místo)
  • Brandová Terka (juniorka) – 406 bodů (7. místo)
  • Buňata Jirka (kadet) – 477 bodů (10. místo)
  • Kalvas Domča (kadet) – 470 bodů (12. místo) – osobní rekord na redukovaný terč
  • Vališ Petr (kadet) – 467 bodů (13. místo) – osobní rekord
  • Beránková Eliška (kadetka) – 462 bodů (10. místo)
  • Juniorky (Cimická Jana, Jonáková Verunka, Brandová Terka) – 1346 bodů (2. místo)
  • Kadeti (Buňata Jirka, Kalvas Domča, Vališ Petr, Beránková Eliška) – 1414 bodů (3. místo)

Nedělní část programu začínala tradičně eliminacemi jednotlivců. Díky výsledkům kvalifikace se naši kadeti museli poprat s papírově silnějšími soupeři. Snažili jsme se opravdu dost a kluci předvedli mnoho žlutých zásahů, avšak na postupy to nestačilo a tak skončili všichni 3 kadeti na děleném 9. místě.

Eliška Beránková se mezi kadetkami blýskla skvělým prvním soubojem, který vyhrála 6:2. V druhém souboji proti Barboře Kramperové z Votic se znovu ozvalo zranění ramene a Eliška tak podlehla 2:6. Její nástřely přesto znamenaly celkové 5. místo, což bylo proti kvalifikaci velké zlepšení.

Mezi juniorkami se hned v prvním souboji potkaly dvě naše střelkyně – Jana s Terkou. Terka předvedla excelentní sady s mnoha šípy ve žlutém. Na Janu to bohužel nestačilo, ale poměr 2:6 a konečné skóre pro Terku znamenalo celkovou 5. příčku. Verča Jonáková předvedla první sadu nástřel 28 bodů, potom se však slova ujala soupeřka Karolína Matochová ze Vsetína a poměrem 6:2 odsunula naši Verunku na konečné 6. místo. Jana Verču v semifinále pomstila a suverénně (7:1) se probojovala do finále, kde nemohla narazit na nikoho jiného než Kláru Žižkovou z Ostravy. Souboj o zlato byl opravdu nádherná podívaná. První sada -1:1, druhá sada 2:2, třetí sadu Jana prohrála o milimetr, takže 4:2. Poslední sadu už Klára nepovolila a celkově tedy zvítězila, přesto byl Jany výkon opravdu famózní.

Eliminace družstev začali kadeti. Tato kategorie byla nejnabitější a také nejvyrovnanější, protože v podstatě všechna družstva mohla pomýšlet na medailové umístění. Nám se bohužel stal osudný již první souboj s LK Cere, který jsme prohráli poměrem 195×206. Kluci i Eliška stříleli opravdu dobře, ale soupeř byl tentokrát výrazně lepší. Smutné na této porážce je asi jen to, že v dalším souboji nastřílelo LK Cere 148 bodů. Ale nedá se nic dělat, příště musíme střílet lépe.

Na družstvu juniorek byla vidět od začátku velká nervozita, ale svým soupeřkám se postavily hrdě. V semifinále porazily Ostravu „B“ poměrem 175×126, ve finále pak předvedly opravdu strhující souboj s Ostravou „A“, která byla papírově výrazně lepším družstvem. První dvě sady byly holky ve vedení, po třetí sadě pořád v kontaktu jen o 2 body, avšak v poslední sadě zapracovaly nervy a konečné skóre 183×191 nezní tak napínavě, jak souboj v reálu probíhal. Stříbrné medaile jsou tedy zasloužené a příště budeme určitě pomýšlet na zlato.

Jsem velmi rád za výkony i vystupování našich střelců. Předvedli jsme kvalitní výkony a přivezli domů dva cenné kovy, takže s výsledky jsem velmi spokojený. Navíc jsme do Ostravy jeli s velmi malou výpravou a vzhledem k tomu, kolik dorostenců teď vídám na tréninku, předpokládám, že v příštím roce nás pojede 2x tolik a přivezeme domů hromady medailí.