30. Mistrovství České republiky dorostu v halové lukostřelbě

První únorový víkend byl ve znamení medailových úspěchů. V Kostelci na Hané se 1.-2.2.2020 konalo 30. Mistrovství České republiky dorostu v halové lukostřelbě. Z našeho klubu nás reprezentovalo celkem 9 dorostenců – 3 junioři, 3 juniorky, 1 kadet a 2 kadetky.

Vybrané výsledky z kvalifikace

Junioři, reflexní luk

Patrik Dimov – 537 bodů, konečné 1. místo a zlatá medaile

Jaroslav Slovák – 551 bodů (osobní rekord), konečné 5.místo

Jan Vlachovský – 481 bodů, konečné 11. místo

Juniorky, reflexní luk

Martina Vojtová – 526 bodů, konečné 5.místo

Michaela Eisenreichová – 464 bodů, konečné 9. místo

Eliška Honzíková – 470 bodů, konečné 13. místo

Kadeti, reflexní luk

Ondřej Pašek – 433 bodů, konečné 17. místo

Kadetky, reflexní luk

Monika Továrnická – 535 bodů (osobní rekord) , konečné 12. místo

Kristýna Řezáčová – 460 bodů, konečné 19. místo

 

Sobotní den patřil kvalifikaci. V dopolední skupině stříleli junioři a juniorky. V juniorech přímo zazářil Jarda Slovák, kterého výkon 551 bodů, katapultoval na třetí místo. Nastřílet o 3 body víc, vedl by celou kategorii. Na šestou příčku vyneslo 537 bodů Patrika Dimova. Společně s Honzou Vlachovským tvořili družstvo juniorů, které nástřelem 1569 bodů obsadilo v kvalifikaci 3. místo.

V juniorkách se dařilo hlavně Martině Vojtové. Šesté místo a 526 bodů. Společně s Eliškou Honzíkovou a Míšou Eisenreichovou jejich družstvo juniorek skončilo po kvalifikaci druhé.

Za zmínku rozhodně stojí i výkon Moniky Továrnické v kategorii kadetek, reflexní luk. I když věkově spadá Monika do starších žákyň, mezi kadetkami se probojovala na páté místo (kde soupeřila s až o 3 roky staršími závodnicemi). Během prvních 3 sad dokonce vedla celou kategorii s průměrem 9.0. Zároveň si také zvedla nejen svůj osobní rekord na 535 bodů, ale překonala i klubový rekord z roku 2004.

Eliminace

V nedělních soubojích se dařilo střídavě.  V kadetkách měla v prvním kole Monika Továrnická volný postup. V dalším kole nestačila na soupeřku z Ostravy a skončila tak na děleném 9.místě. V juniorkách se zadařilo postoupit v prvním kole jen Martině Vojtové, ve čtvrtfinále ale nestačila na soupeřku z Pardubic a nakonec obsadila 5.místo.

Junioři měli skutečně „štěstí“ na soupeře. Hned od prvního kola se potkávali tváří v tvář. V prvním kole Patrik Dimov přestřílel Honzu Vlachovského, o souboj později natrefil na Jardu Slováka. I z tohoto souboje vyšel vítězně. V semifinále Patrik pokořil soupeře z Vršovic 6:2 a čekal ho souboj o zlato. Ve finále nastoupil proti Jiřímu Herákovi z LO TJ Opava. Patrik začal suverénně 29. Další sadou zopakoval 29 bodů a vedl 2:0. Poté zapracovali nervy a soupeř vystřelil plných 30 bodů. To našeho bojovníka vyburcovalo k maximu a i on předvedl všem přihlížejícím, že takové sady umí i ve finále. V terči přistály 3 desítky a titul Mistra ČR putoval do Plzně!

Družstva

Družstvo juniorů vstupovalo do eliminací z třetího postu. V semifinále zvítězili 6:2 nad LK Znojmo. Ve finále nasadili 57 bodů, pak ovšem zabrali soupeři z Lukostřelby Prostějov, otočili na 2:4. Poslední sadou plzeňští střelci zabrali – 56 bodů. Prostějovští ale předvedli stejný nástřel a souboj tak skončil 3:5 v jejich prospěch. Pro Plzeň to znamenalo první stříbro na turnaji.

Juniorkám se v semifinále nedařilo a podlehli Šanovu těsně 3:5. V souboji o bronz nastoupily proti TJ Sokol Praha Vršovice. Nástřely 54 a 54 si zajistily vedení 4:0. Pak se o slovo přihlásily soupeřky a srovnaly na 4:4. Došlo tedy na rozstřel. Vršovickým 10,9,8 bohužel Plzeňačky nestačily a čekalo je pomyslné bramborové umístění.

Turnaj se nesl ve velmi přátelské atmosféře s perfektním organizačním zajištěním. Plzeňští lukostřelci opět ukázali, že stabilně patří mezi republikovou špičku. Zisk medailí a další skvělá umístění v top 10 předpovídá velmi dobrý vstup do letošní sezóny.