7. Akademické MČR v halové lukostřelbě

V pátek 9.2.2018 proběhlo pod záštitou Západočeské univerzity v Plzni 7. akademické mistrovství České republiky v halové lukostřelbě. Účast vysokoškoláků byla rekordně vysoká, kvalifikaci odstřílelo 16 mužů a 20 žen. Z našeho klubu reprezentovalo svou školu hned 7 střelců. Medaili si z tohoto závodu odvezla Jana Cimická, která spolu s Marií Horáčkovou z Arcus Plzeň získala pro ZČU bronz mezi družstvy. Souhrnné výsledky:

Muži

 • David Bárta (ZČU) – kvalifikace 489 bodů, konečné 9. místo
 • Jiří Buňata (ZČU) – kvalifikace 469 bodů, konečné 9. místo

Ženy

 • Jana Cimická (ZČU) – kvalifikace 529 bodů, konečné 4. místo
 • Klára Nechutná (UK) – kvalifikace 490 bodů, konečné 5. místo
 • Tereza Boudová (ZČU) – kvalifikace 513 bodů, konečné 5. místo
 • Tereza Brandová (MU) – kvalifikace 507 bodů, konečné 9. místo
 • Eliška Beránková (ZČU) – kvalifikace 499 bodů, konečné 9. místo

Družstva

 • ZČU A (Cimická, Horáčková) – kvalifikace 1079 bodů, konečné 3. místo a bronzová medaile
 • ZČU C (Beránková, Boudová) – kvalifikace 1012 bodů, konečné 5. místo
 • ZČU D (Bárta, Buňata) – kvalifikace 958 bodů, konečné 5. místo
 • MU A (Brandová, Chlachula) – kvalifikace 1040 bodů, konečné 9. místo
 • UK A (Koťátková, Nechutná) – kvalifikace 1023 bodů, konečné 4. místo

V soutěži jednotlivců se přes první kolo eliminačních soubojů prostřílela Jana Cimická (7:1), Klára Nechutná (6:0) a Tereza Boudová (6:0). David Bárta na svém prvním velkém závodě bohužel padl s Karlem Neuwirthem z VUT 7:1. Jirka Buňata nestačil na univerzitního kolegu Petra Polanského v poměru 6:0. Eliška Beránková se naopak poprala se střelkyní ze stejného klubu, Klárkou Nechutnou, které podlehla 6:0. Terka Brandová se nezvládla prostřílet přes Anetu Bolehovskou z ČZU, prohrála v tomto souboji 6:4.

Mezi ženami ve čtvrtfinále střílela o postup Jana Cimická s Terkou Boudovou. Cimi v zajímavém souboji porazila Terku 6:4 a postoupila tak do semifinále. V tomto kole také vyřadila Klárku Nechutnou favoritka závodu, reprezentantka Marie Horáčková v poměru 6:0. Na tu v semifinále nestačila ani Jana Cimická a Maruška tak prošla do finále s čistým skórem 6:0. Velice vyrovnaný souboj o bronzovou medaili mezi Janou a Eliškou Koťátkovou z UK musel rozhodnout až rozstřel. Obě střelkyně trefily pole terče za devět bodů, Eliška však byla blíž ke středu a souboj tak vyhrála. Jana Cimická proto skončila na čtvrtém místě.

V soutěži družstev se do druhého kola eliminací probojovala všechna družstva našich klubových střelců, kromě MU A. Mezi osmi nejúspěšnějšími si vedlo výborně družstvo Cimická, Horáčková (ZČU A) a Koťátková, Nechutná (UK A). Obě další družstva Západočeské univerzity se bohužel do semifinále nedostala. Tam se ani jednomu z námi obsazených družtev nedařilo. ZČU A podlehli ČVUT A ve složení Beneš, Žegklitz 5:1. UK A nestačilo na soupeře z UP 6:2. Díky tomu se Cimická a Horáčková potkaly s Nechutnou a Koťátkovou v souboji o třetí příčku. Zde už střelkyně ZČU nenechaly nic náhodě a suverénně 6:0 si došly pro bronzovou medaili.