Zlato a stříbro z 1. Ligy mužů a žen v halové lukostřelbě

Nejvyšší týmová dlouhodobá soutěž dospělých reflexních luků v halové lukostřelbě se skládá ze tří kol. První dvě proběhla korespondenční formou, porovnávaly se tedy pouze součty tří nejlepších střelců z každého týmu v předem nahlášeném závodě. Po těchto kolech měli naši střelci, a to muži i ženy, vzhledem k nasbíraným bodům za vynikající výsledky na dosah první příčku. Poslední přímé kolo 1. Ligy mužů a žen proběhlo v sobotu 17. února v Chrástu u Plzně pod záštitou místního klubu LO TJ Spartak Chrást. Ženy si odtud odvezly zlatou a muži stříbrnou medaili. Souhrnné výsledky ze všech kol:

Muži (Vožech Jan, Šustr Milan, Kalvas Tadeáš, Kalvas Dominik)

  • 1.kolo – kvalifikace 1668 bodů a 1. místo, celkem 14 bodů
  • 1.kolo – kvalifikace 1666 bodů a 2. místo, celkem 12 bodů
  • 1.kolo – kvalifikace 1664 bodů a 1. místo, eliminace 4. místo, celkem 15 bodů
  • celkových 41 bodů a 2. místo v 1. Lize mužů

Ženy (Cimická Jana, Soukupová Barbora, Brandová Tereza, Boudová Tereza, Beránková Eliška, Nechutná Klára)

  • 1.kolo – kvalifikace 1514 bodů a 2. místo, celkem 6 bodů
  • 1.kolo – kvalifikace 1567 bodů a 1. místo, celkem 8 bodů
  • 1.kolo – kvalifikace 1562 bodů a 1. místo, eliminace 2. místo, celkem 10 bodů
  • celkových 24 bodů, 1. místo a vítězství 1. Ligy žen

Kvalifikace 3. kola 1. Ligy mužů a žen nemohla pro 1. LK Plzeň 1935 dopadnout lépe. Po šedesáti náročných závodních šípech a sečtení tří nejlepších výsledků v každé kategorii skončili muži se 1664 body i ženy se 1562 body na prvním místě.

Ženy si tak zajistily potřebné body do tabulky, které jim potvrdily celkové vítězství ještě před samotnými eliminačními koly. Mohly tak do následného souboje s domácím Chrástem nastoupit s čistou hlavou. Opět se suverénním výsledkem 6:0 soupeře porazily. O zlatou medaili už je nemohly připravit ani ženy ze Startu Praha, kterým se podařilo v napínavém souboji náš tým porazit v poslední sadě remízou 5:3. Jana Cimická, Bára Soukupová, Terka Brandová, Terka Boudová, Eliška Beránková a Klárka Nechutná se tak radovaly ze svého historicky prvního vítězství v nejvyšší soutěži žen.

Muži v prvním kole eliminací dostali díky svému prvenství z kvalifikace volný postup. Následně se utkali s v pořadí pátým družstvem SK Slavia Praha Lukostřelba. Souboj se jim bohužel nevydařil a podlehli tak Slavii 2:6. Úkolem tohoto dne bylo především porazit klub z Prostějova, se kterým byli naši muži v těsném kontaktu v tabulce, a tak i v boji o celkovou první příčku. Prostějov v druhém kole eliminací také neuspěl, a proto zůstala naděje na vítězství. S Prostějovem jsme se utkali v přímém, posledním a velice vyrovnaném souboji, kde rozhodnout musel až rozstřel. Plzeňskému týmu však nepřálo štěstí a prohrál rozdílem jednoho bodu 27:28. Tento bod rozhodnul o celkovém pořadí mužů v tabulce, a Honza Vožech, Milan Šustr, Tadeáš Kalvas a Dominik Kalvas si z letošní halové 1. Ligy odváží 2. místo.