23. MČR žactva v halové lukostřelbě

Ve dnech 21. a 22. 2. 2015 se v Humpolci konalo 23. MČR žactva v halové lukostřelbě. Naše výprava výjimečně nepatřila k největším, reprezentovalo nás pouze 5 střelců, přesto jsme se stali díky zisku 3 nejcennějších titulů nejúspěšnější výpravou. Patrik Dimov a Martina Vojtová vybojovali individuální tituly mistrů republiky a následně dotáhli k nejcennější medaili i družstvo starších žáků.

Výsledky:
  • Dimov Patrik (starší žák) – kvalifikace 545 bodů (2. místo a osobní rekord), konečné 1. místo a titul mistra ČR
  • Slovák Jaroslav (starší žák) – kvalifikace 504 bodů (9. místo), konečné 9. místo
  • Zalabák Josef (starší žák) – kvalifikace 478 bodů (12. místo a osobní rekord), konečné 9. místo
  • Vojtová Martina (starší žákyně) – kvalifikace 507 bodů (2. místo a vyrovnaný osobní rekord), konečné 1. místo a titul mistryně ČR
  • Ornst David (1. LK Plzeň 1935) – kvalifikace 479 bodů (12. místo a osobní rekord), konečné 9. místo
  • starší žáci (Dimov Patrik, Slovák Jaroslav, Zalabák Josef, Vojtová Martina) – kvalifikace 1556 bodů (1. místo), v eliminacích zlaté medaile a obhájený titul mistrů republiky

V kvalifikaci jsme byli svědky hned 4 osobních rekordů a výborných startovních pozic pro nedělní eliminační souboje.

V eliminacích jednotlivců se dařilo hlavně Patrikovi a Martině, oba 2. z kvalifikace pak v eliminacích předvedli ještě lepší výkony.

Osmifinálový souboj měl být pro Martinu hladkým vítězstvím. Eva Šebestová ze Znojma však předvedla kvalitní střelbu a Martina musela bojovat až do poslední sady, kde si pojistila vítězství 7:3 sadou 28 bodů. Čtvrtfinálový souboj proběhl hladce 6:2. V semifinále se dle kvalifikačního klíče utkala s Johanou Horáčkovou z Arcusu, kdy Martina opět zvítězila 6:2.

Finálový souboj proti vítězce kvalifikace Anetě Venhudové z Ostravy nebyl vůbec jednoduchý. Po třech sadách byl souboj vyrovnaný 3:3. Martina pak předvedla svou bojovnou náladu a sadami 28 a 29 zvítězila poměrem 7:3 a slavila tak svůj první individuální titul mistryně ČR.

Patrik Dimov zvítězil v prvních kolech hladce 6:0 a 6:2. V semifinále narazil na mistra republiky v terčové disciplíně Ondřeje Mertha z Rapidu Praha a suverénně ho vyprovodil 6:0. Poslední souboj o titul proti dlouholetému rivalovi Radku Trojáškovi z Votic dopadl 6:2 a Plzeň tedy mohla slavit už druhý titul na tomto šampionátu.

Po úspěších ze soutěže jednotlivců a suverénně vyhrané kvalifikaci bylo plzeňské družstvo jasným favoritem na zlatou medaili i v soutěži družstev.

Semifinálový souboj proti Prostějovu proběhl čistě 6:0. Ve finálovém souboji proti družstvu z Votic se projevila únava z předchozích soubojů a po třech sadách byl nerozhodný stav 3:3. Poslední sada byla až do posledního šípu vyrovnaná. Soupeř z Votic však udělal chybu zásahem za 3 body a Josef Zalabák pak v klidu pojistil vítězství Plzně zásahem za 8 bodů. Družstvo se tak mohlo radovat z obhájeného titulu, který znamenal již 3. titul starších žáků za posledních 5 let.

Plzeňská výprava si tak odvezla 3 nejcennější tituly a stala se tak nejúspěšnější výpravou šampionátu.

Chtěl bych moc poděkovat celé výpravě za vzorné chování i střelecké nasazení, které se jasně projevilo ve výsledcích. Byla radost sledovat Patrika, Martinu i družstvo, jak si jdou za svým, vítězí v soubojích a střílení je baví. Děkuji.