26. Mistrovství ČR dospělých a dorostu v terénní lukostřelbě

O víkendu 23.-24.9. proběhlo 26. Mistrovství ČR dospělých a dorostu v terénní lukostřelbě. Závod se uskutečnil v okolí města Votice. Náš klub se zúčastnil v počtu sedmi střelců, nastoupil ve čtyřech kategoriích a v každé z nich vybojoval medaili. Mistry ČR se tak stali – Tadeáš Kalvas, Jana Cimická a Barbora Soukupová. Souhrnné výsledky:

Muži:
  • Kalvas Tadeáš – kvalifikace 336 bodů, konečné 1.místo a titul Mistr ČR
  • Kalvas Dominik – kvalifikace 296 bodů, konečné 4.místo
Ženy:
  • Cimická Jana – kvalifikace 302 bodů, konečné 1.místo a titul Mistryně ČR
Kadeti:
  • Bárta Adam – kvalifikace 308 bodů, konečné 2.místo a stříbrná medaile
  • Dimov Patrik – kvalifikace 303 bodů, konečné 4.místo
  • Zalabák Josef – kvalifikace 97 bodů, konečné 5.místo
Kadetky:
  • Soukupová Barbora – kvalifikace 275 bodů, konečné 1.místo a titul Mistryně ČR

Na semifinálové a finálové střelnici zazářila i kadetka Barbora Soukupová. Nejprve svými 41 body porazila nástřel 33 Johany Horáčkové. Následně svoji dobrou střeleckou formu potvrdila zvratem na poslední vzdálenosti ve finále proti Veronice Klápové z Bystřice, a vybojovala tak první titul mistryně ČR v poměru 45:43.

Kadeti předvedli na Mistrovství opravdu výborné výsledky. Povedenou kvalifikaci potvrdili vstupem do semifinále dva ze tří našich nominovaných střelců, kde postupové pozice ze čtvrtfinále poslaly Patrika Dimova a Adama Bártu proti sobě. Adam zvítězil nad Patrikem 45:43 a zajistil si tak místo v souboji o zlato proti Jonáši Čábelkovi ze Startu Praha. Čábelkovy nástřely ve finále však byly příliš vysoké a Adam bohužel podlehl 55:44 a získal tak stříbro. Bronzovou medaili si vybojoval Jakub Bešta z Arcusu Plzeň v těsnějším souboji 49:43, a Patrik se tak umístil na čtvrté příčce.

Jana Cimická předvedla své kvality postupem do semifinále a následnou cestou až k dalšímu mistrovskému titulu. V semifinále porazila Jindřišku Vaněčkovou ze Startu Praha 52:44. Ve finále svými výbornými výstřely nedala naději Marii Horáčkové z Arcusu Plzeň a získala zlato v poměru 57:49.

Za muže byl náš klub reprezentovat Tadeáš Kalvas a jeho mladší bratr Dominik, který byl  přeřazen k mužům kvůli malé účasti jeho třídy juniorů. Oba se nejprve kvalifikovali do čtvrtfinále, ze kterého následně oba postoupili do nejlepší čtveřice, Dominik dokonce z lepší – druhé pozice. V semifinále tak střílel proti Michalu Heřmanovi, kterého se mu nakonec o pět bodů nepodařilo porazit. Tadeáš zvládl souboj s Františkem Hajdukem z Prostějova 47:44. Ve finále pak napnul všechny své síly k útoku na zlato, které získal suverénním nástřelem 58 bodů, a získal tak titul mistra ČR. Dominik Kalvas podlehl Františku Hajdukovi 56:53 a skončil tak na krásném čtvrtém místě.

Děkujeme všem účastníkům za skvělou reprezentaci klubu. Díky jejich výsledkům jsme se stali nejúspěšnějším klubem šampionátu. Jana a Tadeáš poprvé v novodobé historii klubu vybojovali titul v nejvyšších kategoriích mužů a žen a navíc se jim to povedlo současně, což je o to sladší tečka na konci letošní sezóny.