18. MČR žactva v terénní lukostřelbě

V sobotu 30.9. se v Plzni v Doubraveckém parku konalo Mistrovství ČR žáků v terénní lukostřelbě. Závod technicky zabezpečoval náš klub. Z našich řad se tohoto závodu účastnilo šest střelců. Domů jsme pak přivezli bronzovou medaili z jednotlivců, stříbrnou medaili z družstev a jedno čtvrté místo.

Výsledky:
  • Jan Stiegler (mladší žáci) – kvalifikace 294 bodů, konečné 3.místo
  • Daniel Bouřil (mladší žáci) – kvalifikace 301 bodů, konečné 5.místo
  • Ondřej Pašek (mladší žáci) – kvalifikace 222 bodů, konečné 8.místo
  • Jana Bosáková (starší žákyně) – kvalifikace 207 bodů, konečné 6.místo
  • Kateřina Herdová (starší žákyně) – kvalifikace 214 bodů, konečné 8.místo
  • Kateřina Krátká (starší žákyně) – kvalifikace 160 bodů, konečné 10.místo

Všichni z našich účastníků v kategorii mladších žáků reflexní luk se díky svým dobrým výsledkům z kvalifikace dostali do čtvrtfinále. O dvou postupových místech do semifinále, z nichž jedno zaplnil náš střelec Jan Stiegler, nakonec rozhodoval až rozstřel. V semifinále však nestačil na Matěje Špinara z Votic a zařadil se tak do souboje o bronz. Ve finále zajistil plzeňským divákům napínavou podívanou, ale porazil svého soupeře Richarda Krejčího 44:42 a patří mu tak třetí místo na stupních vítězů a bronzová medaile.

Jana Bosáková a Kateřina Herdová se mezi staršími žákyněmi probojovaly do čtvrtfinále. Na tomto okruhu se jim bohužel už tolik nedařilo, a do semifinále nepostoupily.

Výbornou práci odvedlo družstvo mladších žáků ve složení Daniel Bouřil, Jan Stiegler a Ondřej Pašek, které se díky již zmíněným vysokým nástřelům v kvalifikaci umístilo na stříbrné příčce. S 817 body zaostávalo za vedoucími Voticemi o pouhých 16 bodů.

Družstvo starších žákyň ve složení Jana Bosáková, Kateřina Herdová a Kateřina Krátká skončilo na čtvrté pozici, těsně pod stupněmi vítězů.