MČR v dorostu

Velkou diváckou účast jsme neměli, tak vám musím vše sdělit písemně. Na 21. MČR dorostu v terčové lukostřelbě naši střelci v sobotní kvalifikaci získali 7 medailí:
  • Dan Havel – bronz na 30 metrů
  • Terka Nádeníková – bronz na 70 metrů
  • Matěj Štefka – bronz na 70 metrů, zlato na 60 a 50 metrů a stříbro na 30 metrů
  • Eliška Beránková – bronz na 60 metrů

V dnešních eliminacích se dařilo i nedařilo. Mezi jednotlivci se do 4 nejlepších probil pouze Matěj Štefka, na kterého zbyla smolná bramborová medaile a Eliška Beránková, která si po skvělém semifinále proti Marušce Horáčkové vystřílela stříbrnou medaili.

V soutěži družstev jsme obhájili pozice z kvalifikace. Juniorské družstvo ve složení Dan Havel, David Hanák, Verča Bárová a Terka Nádeníková předvedlo v semifinále hezký nástřel 183 bodů, což bohužel nestačilo na družstvo z Prostějova. Získali tedy bronz.
O poznání veselejší byla situace u kadetů ve složení Matěj Štefka, Jana Cimická, Eliška Beránková a Martin Šiman, kteří si díky nástřelům 189 a 192 došli pro zlatou medaili a titul Mistrů republiky.

V terčové lukostřelbě jsme letos postavili 6 družstev a z toho 3 vyhrála titul Mistrů republiky, troufám si říci, že to je opravdu vynikající bilance.

Děkuji všem účastníkům MČR za skvělé chování a výborné výsledky, bylo příjemné s vámi strávit víkend.