ME dorostu 2014 – Ljubljana

Ve dnech 19. – 24. 5. 2014 Eliška Beránková reprezentovala Českou republiku, Plzeň i náš klub na mistrovství Evropy dorostu v terčové lukostřelbě.

Začátek kvalifikace byl trochu nervózní a ve velkém větru nastřílela Eliška 564 bodů, což znamenalo až 43. místo na mistrovství Evropy a 22. místo v nominaci o dorosteneckou olympiádu.
Hned druhý den předvedla Eliška největší vystoupení z české výpravy za celý šampionát. V eliminacích o titul mistryně Evropy nejprve porazila 22. Bulharku Ralitsu Genchevovou 7:3. V dalším souboji suverénně vyprovodila 11. Francouzku Melanie Gaubilovou 7:1, kdy Eliška střílela sady 29, 28, 29 a 29. Pro další souboj již došla koncentrace a projevila se únava a bohužel podlehla 6. Ukrajince Solomiye Hnypové 0:6. Přesto bylo její vystoupení úžasné a znamená pro ní to, že je v současné chvíli 9. nejlepší lukostřelkyně v Evropě.

Ve čtvrtek dopoledne čekala Elišku eliminace o dorosteneckou olympiádu. V tréninku střílela skvěle, ovšem už v prvním souboji zapracovaly nervy, ozvalo se bolavé rameno a bohužel podlehla Slovince Stelle Vardic Grahekové 2:6.

Na poslední den byl naplánován turnaj družstev. Kadetky nastoupili na vyrovnaný souboj proti Řekyním.
Souboj na sety byl velmi napínavý, protože každá sada končila maximálním rozdílem 2 bodů. Vše rozhodla až poslední sada, ve které bohužel češky podlehly a prohrály tak poměrem 3:5.

Moc děkuji Elišce za její vystupování, které bylo střelecky i chováním vynikající. Vzhledem ke svému 9. místu se stala nejúspěšnější českou reprezentantkou na tomto výjezdu a já jsem na ní moc pyšný. Díky sadám 18, 18, 18 a 17 bodů na 2 šípy v soutěži družstev byla hlavní oporou týmu a já jako trenér od ní nemohl požadovat víc.