MČR dospělých v halové lukostřelbě

Sobotní kvalifikace se povedla téměř všem střelcům, za zmínku stojí tyto výsledky:
  • Honza Vožech – 566 bodů (1. místo)
  • Tadeáš Kalvas – 551 bodů (8. místo)
  • Honza Bartovský – 535 bodů (20. místo)
  • Jana Cimická – 540 bodů (4. místo)

Kategorie mužů i žen byly jako každý rok velmi obsazené a startovní pole velmi vyrovnané. O vítězích tak rozhodoval každý bod a každý milimetr.

Výsledky nedělních eliminací:
  • Jana Cimická – bronz mezi ženami
  • družstvo žen „B“ (Terka Nádeníková, Kristýnka Kališová a Müge Cephe) – bronzové medaile
  • družstvo žen „A“ (Jana Cimická, Eliška Beránková a Hana Vožechová) – stříbrné medaile
  • družstvo mužů (Honza Bartovský, Tadeáš Kalvas, Honza Vožech a David Hanák) – bronzové medaile

A na závěr jsem si nechal největší radost, kdy poprvé v historii máme ve svých řadách vítěze nejprestižnější kategorie reflexního luku mužů a nového mistra republiky – Tadeáš Kalvas! Gratulujeme!

V eliminacích žen se skvěle prosadilo hned několik závodnic:
Jana Cimická předvedla výrazně kvalitnější výkon než minulý týden na vlastním dorosteneckém šampionátu a mezi ženami se poměrně jednoduše prokousala až do semifinále. Zde nestačila na reprezentantku a vítězku kvalifikace Gabrielu Šudřichovou z Ostravy. Podlehla 2:6.
Z druhé strany eliminačního pavouka se do semifinále probojovala Hanička, která ve čtvrtfinále porazila reprezentantku a držitelku českého rekordu Miroslavu Kulhavou z Ostravy poměrem 5:5 a následným vítězným rozstřelem 10:9. V semifinále podlehla Lucii Nutilové za Slavie Praha a tak byl souboj o bronz čistě plzeňskou záležitostí. Zde byla šťastnější Jana, kdy suverénním výkonem 6:0 (poslední sada 30) porazila Haničku a stala se tak nejmladší individuální medailistkou na šampionátu.
Za zmínku ještě stojí perfektní výkon starší žákyně Kristýnky Kališové (ve svých 14 letech byla nejmladší účastnicí), která byla na šampionát dohlášena na poslední chvíli jako doplněk družstva. V kvalifikaci si o 15 bodů zlepšila svůj osobní rekord z minulého týdne z dorosteneckého šampionátu a vystřílela si hezkou 16. pozici. V eliminacích narazila hned v prvním kole na Gabrielu Šudřichovou, kterou potrápila nejvíce ze všech jejích soupeřek. Prohrála poměrem 3:7, což byl pro následnou vítězku nejtěžší eliminační souboj celého šampionátu.

Mezi muži bylo startovní pole ještě nabitější a hned 20 střelců mohlo vybojovat medaili:
Naše největší naděje se upínali na vítěze kvalifikace Honzu Vožecha, který také své první dva souboje zvládl poměry 6:0 a 7:1. Poté však narazil na Tadeáše, který byl rozjetý jak nákladní vlak. Po 5 sadách souboje byl stav nerozhodný 5:5, takže o vítězi musel rozhodnout až rozstřel. Tadeáš byl o půl centimetru šťastnější. Honza se tedy musel spokojit s 5. místem.
Tadeáš se pak ujal taktovky a vrhl se do nejtěžšího souboje ve svém životě proti Vaškovi Košťálovi z Litvínova. Po třech sadách byl stav 1:5 pro Košťála, ale Tadeáš ukázal, že celou halu netrénoval nadarmo. Předvedl šest bezchybných 10 za sebou, což mu vyneslo skóre 5:5 a v rozstřelu zopakoval sedmou 10 v řadě, Košťál pak zásahem do 9 pustil Tadeáše do finále.
Ve finále proti reprezentantovi Miroslavu Hudci z Prostějova se strh také napínavý souboj, ovšem Tadeáš si situaci pohlídal a poměrem 6:4 si došel pro svůj první titul mistra republiky mezi jednotlivci.

Závěr šampionátu patřil jako vždy nejzajímavějším soubojům – eliminacím družstev.
Naši muži (Honza Bartovský, Honza Vožech, Tadeáš Kalvas a David Hanák) startovali eliminační souboje z druhého místa. V prvním kole vyprovodili LK Rokycany poměrem 219:214. V semifinále pak narazili na velmi silné družstvo z Prostějova. Po základní části byl stav nerozhodný 222:222 a tak přišel na řadu opět rozstřel. Ten byl o trochu šťastnější pro Prostějov, vyhráli poměrem 29:28. Souboj o bronz proti Brnu byl už trochu jednoznačnější, v konečném skóre 218:216 znamenala každá chybička možnou prohru, ale kluci nic takového nedopustili.
Poslední dvě medaile zaznamenala družstva žen, která se proti sobě utkala hned v semifinále. Souboj byl šťastnější pro družstvo A (Jana Cimická, Eliška Beránková a Hana Vožechová), které v kvalifikaci nastřílelo nový klubový rekord. Družstvo B (Tereza Nádeníková, Müge Cehpe a Kristýna Kališová) se muselo spokojit s bronzovými medailemi. Finále proti Ostravě se družstvu A příliš nepovedlo, poměrem 213:194 si však vybojovali stříbrné medaile, což znamenalo pátou medaili pro náš klub.

Zisk pěti medailí je nejúspěšnější halový šampionát dospělých v historii našeho klubu. Pět medailí v divizi reflexního luku nezískal žádný jiný klub a navíc máme ve svých řadách halového mistra republiky. Získat titul se předtím žádnému z našich střelců nepodařilo, ale vzhledem ke stále stoupající výkonnosti věřím, že to zdaleka není titul poslední.

Moc všem děkuji za úžasný víkend plný zážitků. Bylo mi ctí, že jsem s vámi mohl strávit tak skvělé závodní dny.