22. MČR žactva

Před chvílí jsme se vrátili z 22. MČR žactva v terčové lukostřelbě a já mám tu čest informovat Vás o všem, čeho naši střelci dosáhli.

Celkem vybojovali 4 osobní rekordy, 1 klubový rekord, 6 medailí a k tomu jeden titul Mistrů republiky! Nejvíce zářila Kristýnka Kališová, která se podílela na zisku všech medailí.

Na tratě si vystřílela tyto kovy:
  • stříbro na 50 metrů
  • stříbro na 40 metrů
  • zlato na 30 metrů
  • stříbro na 20 metrů

Celkem nastřílela 1270 bodů, což je nový klubový rekord a byl to 4 nejlepší výsledek na střelnici.

Další osobní rekord nastříleli – Libor Rückauf 1126 bodů, Aneta Winkelhöferová 948 bodů a Martina Vojtová 499 bodů.

V nedělních eliminacích se pak děly věci nevídané.
Kristýnka si naprosto suverénně došla do finále poměry 6:0 a 6:0 (průměrné nástřely přes 27 bodů na sadu), kde se střetla s Barborou Kramperovou z Votic. Zde trochu zapůsobila nervozita, ale Kristýnka se nedala. Sice prohrála poměrem 3:7 (a získala tak stříbro!), ovšem střílela skvěle a všem předvedla, že se mají plzeňáků bát.
To se našim střelcům vyplatilo hlavně v soutěži družstev. Starší žáci „B“ ve složení: Libor Rückauf, Honza Vlachovský, Kristýnka Kališová a Aneta Winkelhöferová se dnešního dne stali ničiteli Ostravy. V prvním souboji přestříleli družstvo Ostrava „C“ 176×136, v druhém souboji přestříleli družstvo Ostrava „A“ 192×179 a ve třetím souboji pak družstvo Ostrava „B“ 193×177. To znamená, že po 9 letech se vrátil nejcennější žákovský titul Mistrů republiky v terčové lukostřelbě mezi staršími žáky do našeho klubu! Všem čtyřem sřelcům gratuluji, protože jejich výkony byly skvělé a byla radost na ně koukat, jak vítězí souboj za soubojem.

Chtěl bych veřejně pochválit všechny účastníky 22. MČR žactva v terčové lukostřelbě, protože předvedli skvělé výkony, chovali se úžasně a reprezentovali náš klub na vysoké úrovni. Někteří střelci nastříleli opravdu skvělé výkony a ti ostatní se doufám poučí a budou se o to více věnovat tréninkům.